fbpx

Ile kosztuje klimatyzacja? Co wpływa na jej cenę?

Jeszcze kilka lat temu w Polsce wnętrza klimatyzowane były postrzegane jako coś luksusowego. Dziś ten trend nieco się zmienił. Klimatyzatory pojawiają się coraz częściej w domach prywatnych, są wykorzystywane w domkach na wynajem, oraz w małych firmach.

Popularyzacja klimatyzacji wśród inwestorów sprawiła, że ich cena znacznie spadła. Sprawdź, ile kosztuje klimatyzacja z montażem i co wpływa na jej cenę.

Poznaj te wytyczne, nim podejmiesz ostateczną decyzję.

Koszt klimatyzacji a parametry techniczne urządzenia

Montaż klimatyzacji to usługa, która jest dziś powszechnie dostępna. Bez względu na wielkość budynku oraz zapotrzebowanie na moc, dostępne na rynku rozwiązania pozwalają stworzyć wydajną instalację, która ochłodzi powietrze nawet na ogromnych halach produkcyjnych.

Oczywiście im większy budynek, tym wyższe zapotrzebowanie na moc w urządzeniu, co bezpośrednio ma wpływ również na cenę.

Zastanawiasz się, czy można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, ile to kosztuje? Absolutnie nie! Na cenę wpływa tak wiele czynników, że nie ma jednej ceny dla wszystkich.

Obecnie za wysokiej klasy urządzenie do małego mieszkania wraz z montażem zapłacić trzeba kilka tysięcy złotych. Nic więcej nie da się powiedzieć, gdy nie zna się podstawowych szczegółów inwestycji i oczekiwań klienta.

Koszt klimatyzacji domowej — co wpływa na cenę?

Aby klimatyzacja do domu lub firmy mogła pracować bezawaryjnie i wydajnie, warto ją dopasować do indywidualnych potrzeb.

Najczęściej podczas wyboru urządzenia bierzemy pod uwagę poniższe aspekty. Pamiętaj, że mają one bezpośredni wpływ na cenę produktu.

  • Marka — znane marki, takie jak klimatyzatory Rotenso, Gree, czy też Haier to producenci, których można polecić z czystym sumieniem. Świetnie znają się na rzeczy, dzięki czemu, każdy klient otrzymuje produkt o najwyższej jakości. Mniej popularne marki lub takie, które zajmują się produkcją klimatyzatorów „dodatkowo”, często nie są w stanie dorównać wysokiej poprzeczce, którą postawiły konkurencyjne firmy. Dlatego warto zainwestować w maszynę od pionierów w tej branży.
  • Moc — ten parametr również wpływa na cenę urządzenia. Z reguły, im wyższa moc, tym wyższa cena. By klimatyzator mógł skutecznie ochłodzić wnętrze pomieszczenia domu, biura trzeba obliczyć zapotrzebowanie na jego moc. Wystarczy pomnożyć metraż budynku o jego wysokość i przez współczynnik 0,03, by otrzymać wynik w kW.
  • Klasa energetyczna — oczywiście lepsze klasy energetyczne urządzeń, są również droższe. Jednak w przypadku zakupy urządzenia lepiej zapłacić więcej jednorazowo, niż później ponosić koszty drogiego obecnie prądu elektrycznego.
  • Poziom hałasu — ten aspekt ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa bezpośrednio na komfort życia lub pracy. Wbrew pozorom im szum jest głośniejszy, tym bardziej obciąża ludzką psychikę.
  • Ilość funkcji dodatkowych — najnowsze modele są dostosowane do wysokich standardów technologicznych. Dzięki temu umożliwiają sterowanie urządzeniem zdalnie np. przez aplikację w telefonie lub pozwalają również ogrzewać pomieszczenie. Takie udogodnienia również wpływają na cenę końcową maszyny.

Koszt klimatyzacji w domu, a jej zalety

Urządzenia chłodnicze w postaci klimatyzatorów, cieszą się ogromną popularnością, ponieważ przyczyniają się do polepszenia warunków mieszkaniowych lub firmowych. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki tym produktom:

  • stałą i, co najważniejsze, przyjemną temperaturę powietrza nawet w czasie szalejących za oknem upałów
  • urządzenie, które charakteryzuje się prostym designem i zachwyca intuicyjnym panelem do obsługi,
  • niskie zużycie energii elektrycznej w przypadku urządzeń z wyższych klas gwarantuje niewielki wzrost rachunków za prąd,
  • lepsze warunki do pracy, nauki lub wypoczynku w pomieszczeniach zamkniętych.

Podsumowanie: sprawdź, ile kosztuje klimatyzacja i zamów montaż w swoim domu, by zapomnieć o uciążliwych upałach

Współczesny rynek zbytu jest dość skomplikowany, co powoduje trudność w podjęciu decyzji z poziomu przeciętnego konsumenta. Mało kto jest specjalistą od wszystkiego. Stare porzekadło, mówiące o tym, że „jeśli ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego” kryje w sobie wiele prawdy, ponieważ nie da się pochłonąć ogromu dostępnej obecnie wiedzy.

Z tego powodu warto zawsze prosić o pomoc specjalistów z danej branży. To właśnie oni są w stanie Ci pomóc, gdy będziesz potrzebował klimatyzatora do trzech różnych nieruchomości o skrajnie różnej kubaturze i metrażu. Wykorzystaj ten dostęp do wiedzy i poproś o przygotowanie wyceny, która będzie zawierała cenę urządzenia oraz montażu klimatyzacji.

Pamiętaj, że podstawą do skorzystania z gwarancji producenta w przypadku awarii, jest uzupełniona książeczka serwisowa. Nie zapomnij zatem zapytać również o ceny regularnych serwisów.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dobraniu parametrów technicznych urządzenia do indywidualnych potrzeb, skontaktuj się z nami. W Klima Cool dbamy o to, by każdy klient był zadowolony, bez względu na skalę współpracy!

Udostępnij
Zespół KlimaCool

Jesteśmy firmą zajmującą się montażem klimatyzacji w całej Małopolsce. Dobieramy, montujemy i serwisujemy klimę, a biorą pod uwagę opinie naszych klientów robimy to narpawdę dobrze. Sprawdź nas!