fbpx

Jak działa klimatyzacja w domu?

Twój sąsiad korzysta już z nowoczesnej i wydajnej klimatyzacji w swoim domu, a Ty wciąż zastanawiasz się, czy taka inwestycja jest dla Ciebie?

 Sprawdź, jak działa klimatyzacja w domu i poznaj jej zalety. Po montażu odpowiedniego urządzenia, gdy nadejdzie upalne lato, szybko docenisz przyjemny chłód w swoim domu.

 Poznaj działanie urządzeń chłodniczych do domu i korzystaj bez ograniczeń z ich możliwości.

Poczuj orzeźwiający chłód w sypialni, salonie lub w kuchni. Sprawdź, jak działa klimatyzacja do domu i zamów urządzenie, by lato już nigdy nie przyszło z zaskoczenia!

Działanie klimatyzacji w domu — co warto o niej wiedzieć?

Wbrew pozorom klimatyzacja to dość prosty układ, jeśli weźmie się pod uwagę sposób działania.

Aby przybliżyć Ci ten proces, weźmiemy na chwilę pod lupę klasyczną lodówkę. Zawiera ona bowiem układ chłodniczy, który jest bardzo podobny do tego, który stosowany jest w klimatyzatorach. 

Czynnik chłodniczy krąży w rurach, przekazując energię z jednej jednostki do drugiej. I to wszystko. Powietrze jest pobierane z wnętrza pomieszczenia i ochładzane, by z powrotem mogło trafić do pomieszczenia, ale już o znacznie niższej temperaturze. 

Natomiast odzyskane ciepło trafia do jednostki zewnętrznej, która odprowadza je na zewnątrz budynku.

Pamiętaj, że korzystanie z klimatyzatorów w domu lub w biurze jest bezpieczne tylko wtedy, gdy działa ona poprawnie. Istotne zatem jest dbanie o terminowość serwisów, które polegają nie tylko na uzupełnianiu płynów, ale też na odgrzybieniu całej instalacji.

Zródło: klimatyzacja.pl

Budowa klimatyzacji do domu

Większość klasycznych urządzeń składa się z poniższych elementów:

  • Jednostka wewnętrzna — urządzenie umieszczane we wnętrzu pomieszczenia, które jest wyposażone w wentylator oraz parownik. To właśnie z tej części instalacji, dystrybuowany jest chłód oraz pochłaniane ciepłe powietrze.
  • Jednostka zewnętrzna — ta część instalacji to przede wszystkim sprężarka, skraplacz oraz zawór rozprężny i dodatkowy wentylator powietrza. Ta jednostka jest odpowiedzialna za odprowadzanie ciepła na zewnątrz.
  • Instalacja freonowa (rury miedziane) — najczęściej w instalacjach z klimatyzacją stosuje się rury miedziane. To właśnie one umożliwiają zmianę lokalizacji pomiędzy agregatem zewnętrznym a jednostką wewnętrzną.
  • Czynnik chłodniczy — niezbędny, by mogło dojść do wymiany ciepła. Występuje w stanie ciekłym i jest zimny po sprężeniu.

Korzyści z montażu klimatyzacji w domu lub w firmie

Zastanawiasz się, dlaczego klimatyzator w domu to must have nawet w klimacie europejskim? Dotąd lata nie były tak upalne, a producenci klimatyzatorów skupiali się na rynku zachodnim. To tam, pogoda nie dawała żyć, i to dosłownie, ze względu na tropikalne upały i wysoką wilgotność powietrza.

Dziś również Polska stała się celem producentów klimatyzacji, ponieważ klimat ewoluował. Teraz wysokie temperatury powietrza coraz częściej pojawiają się również we wschodniej Europie.

Jeśli zdecydujesz się na inwestycję w klimatyzację w domu, to szybko docenisz ją za:

  • możliwość regulacji wysokości temperatury powietrza w domu,
  • niskie zużycie energii elektrycznej
  • estetyczny wygląd
  • bezawaryjność
  • łatwy w obsłudze panel oraz możliwość sterowania urządzeniem ze smartfona

Podsumowanie: wybierz profesjonalną firmę i nie przejmuj się działaniem klimatyzacji w domu!

Inwestując w urządzenie od sprawdzonego producenta z montażem przez profesjonalną firmę, nic nie ryzykujesz. Współczesne urządzenia do chłodzenia to nowoczesne i wielofunkcyjne maszyny, które z łatwością można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zdecyduj się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która świetnie zna się na rzeczy. Instalatorzy bez wątpienia przeprowadzą Cię przez każdy etap współpracy, nim podejmiesz ostateczną decyzję.

Instalacja klimatyzacji to nie jest proces skomplikowany. Zasób odpowiedniej wiedzy pozwala wykonać całość w prawidłowy sposób. Tylko odpowiednie dobranie urządzenia oraz połączenie go z niezbędną instalacją zapewni Ci komfort cieplny bez względu na warunki pogodowe.

Poczuj przyjemny chłód w swoim domu i ciesz się życiem, gdy za oknem bezlitosne słońce rozgrzewa powietrze do czerwoności. Zapomnij o duchocie w sypialni, na poddaszu lub w pracowni na piętrze. Twój dom powinien spełniać Twoje potrzeby bez względu na pogodę. Z tego względu skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły współpracy i korzystać z możliwości dopasowania temperatury powietrza do swoich potrzeb!

Udostępnij
Zespół KlimaCool

Jesteśmy firmą zajmującą się montażem klimatyzacji w całej Małopolsce. Dobieramy, montujemy i serwisujemy klimę, a biorą pod uwagę opinie naszych klientów robimy to narpawdę dobrze. Sprawdź nas!