fbpx

Jaki klimatyzator do domu? Sprawdź to!

Klimatyzacja staje się swoistym standardem w polskich domach. Powtarzające się cyklicznie upały sprawiają, że przebywanie w budynkach nie jest przyjemne.

Prawidłowo dobrane do potrzeb użytkowników urządzenie gwarantuje obniżenie temperatury w pomieszczeniach, co sprawia, że relaks i sen we własnym domu stają się w końcu przyjemnością.

Sprawdź, jaki klimatyzator do domu warto wybrać. Na co zwrócić uwagę, by po podłączeniu urządzenia czuć przyjemny chłód? Tym zajmiemy się w dzisiejszym artykule.

Zadbaj o komfort cieplny domowników i zainwestuj w urządzenie do chłodzenia powietrza. Sprawdź, jaka klimatyzacja sprawdzi się w domach prywatnych.

Klimatyzator domowy — przeznaczenie i zastosowanie

Klimatyzator domowy wbrew pozorom niczym nie różni się od urządzeń stosowanych w firmach i przedsiębiorstwach. Aby klimatyzacja, czyli urządzenie do chłodzenia powietrza, mogła działać wydajnie, wystarczy dopasować ją do indywidualnych potrzeb.

Oczywiście, tak jak w przypadku aut osobowych, telewizorów, czy też lodówek, nie każdy model ma dobre opinie użytkowników i nie każdy jest godny polecenia. Jednak biorąc pod lupę poszczególne produkty chłodnicze, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Reasumując, głównym zadaniem klimatyzatorów jest obniżanie temperatury powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Są one wykorzystywane w budownictwie indywidualnym, budynkach użyteczności publicznej, biurach i halach przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie trzeba poprawić komfort cieplny ludzi, klimatyzatory świetnie wykonują swoje zadanie.

Parametry techniczne — jaka klimatyzacja do domu będzie odpowiednia?

Aby dobrać odpowiedni klimatyzator do indywidualnych potrzeb użytkowników, warto zwrócić uwagę na kilka różnych aspektów. Poznaj je wszystkie, by wiedzieć, co może być istotne również dla Ciebie:

  • Wydajność pracy — to najważniejszy aspekt, ponieważ dopasowanie mocy urządzenia umożliwia osiągnięcie pożądanych wyników. Zadbaj o to, by przelicznik był wiarygodny. Zakłada się, że do schłodzenia jednego m3 powietrza potrzeba klimatyzatora o mocy 0,03 kW.
  • Klasa energetyczna — ten parametr wpływa na zużycie energii elektrycznej i wysokość miesięcznych rachunków. Warto zainwestować w urządzenie, które ma wyższą klasę energetyczną, co wiąże się z jednorazową inwestycją, niż po zamontowaniu martwić się o znacznie wyższe rachunki.
  • Producent — w tym przypadku producent ma ogromne znaczenie. Doświadczone marki, które są pionierami w tej branży, gwarantują bezawaryjność, wydłużoną ochronę gwarancyjną i dużą dostępność części w razie nieprawidłowego działania.
  • Instalator — montaż klimatyzacji to ważna kwestia, która wpływa na wydajność całego układu. Współpraca z profesjonalistami to pewność, że system będzie pracował prawidłowo. A do tego można od razu domówić kwestię serwisów, by nie stracić gwarancji od producenta.

Instalacja klimatyzatora w budynku prywatnym — jak to wygląda?

Po wizycie u profesjonalistów wszelkie wątpliwości z zakresu montażu klimatyzacji zostają rozwiane. Podłączenie klimatyzatora w budynku wiąże się z budową całej instalacji, która jest ukryta w ścianie, bądź korytku instalacyjnym.

Warto również pamiętać, że urządzenie jest zasilane energią elektryczną, co wiąże się z doprowadzeniem prądu do miejsca, w którym ma być zamontowana jednostka chłodnicza.

W przypadku budynków o niewielkiej powierzchni często wystarczy zamontować jednostkę we właściwym miejscu, by zapewniła ona przyjemny chłód w całym pomieszczeniu.

W większych domach, gdzie ważne jest równomierne rozprowadzenie powietrza po wszystkich pomieszczeniach, wykonanie odpowiedniej instalacji jest już nieco bardziej skomplikowane.

Jednak przy współpracy z doświadczonymi instalatorami, wszystko „idzie jak po maśle”, a po uruchomieniu klimatyzatora we wszystkich pokojach zapanuje przyjemny chłód.

Zalety wykorzystywania klimatyzatorów w domach prywatnych

Montaż klimatyzacji to już nie nowość, a standard. Polacy coraz częściej doceniają jej możliwości:

  • stała temperatura powietrza we wnętrzach bez względu na warunki pogodowe
  • możliwość doboru odpowiedniego urządzenia pod względem poziomu wytwarzanego hałasu, wydajności i designu samego urządzenia
  • opcjonalnie możliwość wyboru klimatyzatora z funkcją grzania, co skutecznie może zastąpić kominek lub kocioł grzewczy
  • bezobsługowość
  • intuicyjny panel obsługi oraz możliwość sterowania z poziomu smartfona.

Podsumowanie: zadbaj o prawidłowy dobór klimatyzacji w domu, by praca urządzenia była wydajna

Czy już wiesz, jaka klimatyzacja do domu będzie odpowiednia w Twoim przypadku? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów, jeśli chcesz dobrać urządzenie, które spełni Twoje potrzeby. Zadbaj o to, by urządzenie wkomponowało się w estetykę Twojego wnętrza. Wbrew pozorom wcale nie musi się ono rzucać w oczy po wejściu do domu.


Dołącz do grona zadowolonych użytkowników, którzy już dziś nie przejmują się upalną pogodą w czasie lata i spędzają czas w ulubiony sposób w zaciszu własnego domu. Wbrew pozorom temperatury powietrza na zewnątrz powyżej 25 stopni Celsjusza wcale nie muszą być uciążliwe.


Jeśli masz pytania o klimatyzatory do domu z montażem w Krakowie, zapoznaj się z naszą ofertą. Zadbamy o to, by zarówno urządzenie, jak i sama instalacja spełniła Twoje oczekiwania, a przyjemny chłód zapanował w murach Twojego mieszkania lub domu.

Udostępnij
Zespół KlimaCool

Jesteśmy firmą zajmującą się montażem klimatyzacji w całej Małopolsce. Dobieramy, montujemy i serwisujemy klimę, a biorą pod uwagę opinie naszych klientów robimy to narpawdę dobrze. Sprawdź nas!