fbpx

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Klimatyzator w domu lub w firmie to ogromne udogodnienie, dzięki któremu nie spada koncentracja i wydajność w czasie pracy, a odpoczynek jest niezwykle przyjemny bez względu na temperaturę powietrza na zewnątrz. Jak powszechnie wiadomo, przyjemności często są drogie w utrzymaniu. Jak to wygląda w przypadku klimatyzacji? Sprawdź, ile kosztuje serwis klimatyzacji.

Chcesz zainwestować w klimatyzację, ale nie wiesz, ile kosztuje serwis urządzenia? Poznaj szczegóły dotyczące cen serwisów.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Klimatyzatory, czy to w domu, czy to w firmie lub w biurze wymagają dokonywania przeglądów.

Zanim jednak sprawdzimy, ile kosztuje serwis klimatyzacji, zajmiemy się samą definicją, określaną mianem serwisu klimatyzatorów. Pod tym pojęciem, kryje się regularne wykonywanie przeglądów instalacji.

Czy wiesz, że serwis jest niezbędny do tego, by gwarancja, którą producent obejmuje swoje urządzenie, była aktywna? Bez wykonywania udokumentowanych serwisów, w razie przypadkowej awarii systemu, koszt naprawy będzie musiał pokryć jej właściciel.

Jeśli książeczka gwarancyjna zawiera pieczątki w miejscach serwisów, to naprawa odbywa się na koszt producenta.

Jest jednak jeszcze jeden istotny aspekt terminowego wykonywania serwisów. Korzystanie z klimatyzatorów Haier czy też Rotenso jest bezpieczne, gdy instalacja jest odgrzybiona. Ta kwestia jest ważna głównie ze względu na zdrowie domowników, ponieważ powietrze z klimatyzatora trafia prosto do ludzkich płuc.

Montaż klimatyzacji i serwis klimatyzacji — czy to jest to samo?

Montaż klimatyzacji odbywa się w dniu podłączenia systemu do działania. Jest to działanie konieczne, które poprzedza uruchomienie urządzenia. 

A więc montaż klimatyzacji to wykonanie niezbędnej do działania instalacji oraz umieszczenie klimatyzatora we wskazanym przez klienta miejscu. Prawidłowo przeprowadzony montaż sprawia, że klimatyzacja może wydajnie i skutecznie chłodzić powietrze w pomieszczeniach.

Natomiast serwis klimatyzacji to okresowe kontrolowanie instalacji we wnętrzu urządzenia oraz całego systemu. 

Reasumując, montaż i serwis to są dwa zupełnie różne działania, ale są one niezbędne do tego, by klimatyzator skutecznie chłodził powietrze przez wiele sezonów.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji, który często określa się również mianem konserwacji układu chłodniczego, nie ma jednej ceny.  Na koszt kompletnej usługi ma również wpływ wielkość miasta, moc urządzenia oraz wielkość układu chłodniczego. 

Warto w tym przypadku korzystać z usług profesjonalnych firm, a cenę postawić na drugim miejscu. Zbyt niska cena może bowiem sprawić, że usługa będzie źle wykonana, co może przyczynić się w niedługim czasie do awarii klimatyzatora. Najczęściej w większych miastach cena pojedynczego serwisu oscyluje w granicach 250 zł. Decydując się na dłuższą współpracę z tą samą firmą, można otrzymać korzystne rabaty. A, że wykonywanie serwisów jest niezwykle ważne, takie rozwiązanie daje pewność, że usługa została zrealizowana na najwyższym poziomie, a jej cena również jest przystępna.

Co ma wpływ na cenę za serwis klimatyzacji?

Większość posiadaczy klimatyzatorów, po podaniu ceny serwisu, zastanawia się “dlaczego tak drogo?” A na nią składa się wiele istotnych czynników:

  • czas wykonania usługi
  • wielkość instalacji
  • odległość adresu klienta od biura firmy

Z jakich powodów warto zainwestować w klimatyzację i korzystać z profesjonalnego serwisu?

Pomieszczenia klimatyzowane to pewnego rodzaju standard dużych firm, w których doceniają go zarówno pracownicy, jak i klienci. Popularyzacja urządzeń chłodzących sprawia, że obecnie również mali właściciele biur decydują się na założenie klimatyzacji. Na trzecim miejscu znajdują się klienci indywidualni, którzy również chętnie montują klimatyzatory, by poprawić warunki do odpoczynku w zaciszu własnego domu, gdy za oknami szaleje rozgrzane słońce. I nic w tym dziwnego. Warunki pogodowe we wschodniej Europie coraz częściej przypominają te z zachodniego wybrzeża kontynentu. Wysokie temperatury dają się we znaki dosłownie wszystkim. I to właśnie dlatego, warto już teraz zainwestować w klimatyzator, który schłodzi powietrze we wnętrzu do optymalnej temperatury bez względu na aurę na zewnątrz. Sen w sypialni z klimatyzacją ponownie staje się przyjemny, koncentracja wzmożona, a chęci do życia znacznie większe.

Podsumowanie: zdecyduj się na serwis w firmie z dużym doświadczeniem, by mieć pewność, że wszystko jest ok!

Wybierz współpracę z profesjonalistami, by usługa była zrealizowana na najwyższym poziomie. Z pewnością wiesz, że za dobrze wykonaną usługę trzeba zapłacić nieco więcej, jednak w tym przypadku nie warto ryzykować. Usterki, które wynikają z błędów instalatorów to temat dość trudny do udowodnienia. A zatem zadbaj o swój komfort psychiczny i zdobądź pewność, że Twój klimatyzator pochodzi od pewnego producenta, a ceny za montaż i serwis urządzenia nie są zaniżone.
Jeśli szukasz firmy, która ma świetne opinie i posiada w sprzedaży klimatyzatory wysokiej klasy, skontaktuj się z nami. Chętnie sprostamy Twoim oczekiwaniom!

Udostępnij
Zespół KlimaCool

Jesteśmy firmą zajmującą się montażem klimatyzacji w całej Małopolsce. Dobieramy, montujemy i serwisujemy klimę, a biorą pod uwagę opinie naszych klientów robimy to narpawdę dobrze. Sprawdź nas!